Do grona przyjaciół Ultrajanosika dołączyła Grupa Runner's Power. Łączy ich ta sama chęć biegania i pomagania innym. Kilka słów członków Grupy o sobie:
Grupa Runner's Power ze Śremu powstała z potrzeby propagowania biegania jako zdrowego stylu życia. Nasze stowarzyszenie liczy ok. 50 uczestników, są tutaj zarówno bardzo doświadczeni maratończycy jak i początkujący biegacze. Łączy nas ta sama pasja - bieganie.  Spotykamy się na wspólnych treningach, a także uczestniczymy razem w licznych amatorskich biegach: od małych lokalnych biegów na krótkich dystansach do największych maratonów i ultra maratonów rozgrywanych w Polsce i innych krajach Europy.

„Biegamy i pomagamy” to dewiza Stowarzyszenia Runner’s Power.

Robimy coś dla siebie, ale przede wszystkim ratujemy i pomagamy ciężko chorym dzieciom z terenu gminy Śrem. Co roku w październiku organizujemy dla amatorów biegania sztafety na dystansie 4x2500m. Całą opłatę za wpisowe przekazujemy rodzinie dziecka dla którego dedykujemy dany rok biegowy. W tym roku zbieraliśmy pieniążki dla Kuby Frąckowiaka.

A Kubuś to to jedynastoletni chłopczyk, który choruje na wodogłowie. Miesiąc po urodzeniu miał założoną zastawkę w głowie odprowadzającą płyn. Ma zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe, toksoplazmozę, małoocze oraz odwarstwienie siatkówki obu oczu. W drugim roku życia okazało się, że choruje też na padaczkę. Jest dzieckiem leżącym i wymaga stałej rehabilitacji.

By wesprzeć Kubę i jego rodziców blisko 400 osób pobiegło w niezwykłej sztafecie na stadionie w Śremie.  Pobiegli wszyscy - bez względu na wiek.

Zebraliśmy łącznie 16.343,48 zł

Jest to czwarte dziecko któremu wspierało Stowarzyszenie Runner’s Power. We wcześniejszych latach pomagaliśmy Patrykowi Nowakowie, Zuzi Lambryczak i Oli Michalewicz.